Jak poznat poctivou směnárnu
Jak poznat poctivou směnárnu
Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Ať už budete peníze měnit u nás, nebo v cizí zemi, směnárnu vybírejte vždy pečlivě. Existuje totiž mnoho takových, které se zákazníky snaží obelstít skrytými poplatky nebo špatným kurzem. Jak ale poznáte, že je směnárna poctivá?

 

1. Jasně viditelný a přehledný kurzovní lístek

Poctivá směnárna se svými kurzy netají a nechá své zákazníky, aby si je prohlédli klidně už před vstupem dovnitř. Pokud naopak kurzovní lístek nevidíte hned na první pohled, raději se mějte na pozoru. V takovém případě je vhodné se nejprve informovat o tom, kolik peněz vám směnárna za daný obnos vydá.

 

2. Žádné skryté poplatky

Velkou nulu sice potkáte téměř na každé směnárně, to ale ještě neznamená, že vám zde nemohou naúčtovat poplatky. V Praze běžně narazíte na směnárny, které vám na poplatcích z ceny strhnou i 40 %. Před každou výměnou se proto ujistěte, že nezaplatíte nic navíc.

 

3. Vždy dostanete potvrzení o směně

Potvrzení o směně je v poctivých směnárnách samozřejmostí. Funguje jako doklad o provedené transakci a při jakýchkoliv potížích pro vás znamená důkaz, že jste směnárně odevzdali své peníze.

 

4. Nedělá rozdíly pro VIP klienty

Některé směnárny zobrazují na svých internetových stránkách pouze VIP kurzy, tato informace je však viditelná jen velmi nepřehledně. Při návštěvě směnárny pak zmiňovaný kurz dostanete například až při výměně nad 100.000 Kč.

 

U nás v XChange Grossmann si můžete být jisti poctivostí i slušným jednáním. Peněžní služby poskytujeme už 15 let a dosud jsme neřešili jednu jedinou stížnost.

seznam článků